כל התשובות על שימוש באופנוע יד שניה ותחזוקתו


ענינו עבורכם על שאלות בנוגע לרכישת אופנוע יד שנייה

אנשים רבים מעדיפים לרכוש אופנוע יד שניה בשל החיסכון הכלכלי הגדול שטמון ברכישה מסוג זה, אך כמובן ישנם דברים שצריך לבדוק לפני שמבצעים את הרכישה כדי להבטיח תחזוקה לאורך זמן ושימוש בטיחותי. 

ענינו עבורכם על כמה מהשאלות החמות ביותר בנוגע לרכישה של אופנוע יד 2, כמו כיצד לבדוק את תחזוקת האופנוע והאם לרכוש מאדם פרטי או מסוכנות. תתחדשו וסעו בזהירות!

איך לבדוק את המנוע של אופנוע יד שנייה?

בראש ובראשונה, חשוב לבדוק את המנוע של האופנוע שאתם מעוניינים לרכוש. המנוע הוא מהחלקים החשובים ביותר באופנוע, והבעיה בבדיקתו נובעת מכך שלא ניתן לבדוק אותו בעצמכם (אלא אם יש לכם רקע טכני מסוים – מומלץ בבדיקה מוסמכת של מוסך מקצועי). 

אם אתם מפקפקים באיכות המנוע, כדאי מאוד לוודא את המצב ולקחת את האופנוע לבדיקה כללית במוסך. שימו לב שאם תרכשו אופנוע עם מנוע תקול, החלפתו תעלה לכם לא מעט כסף!

איך לבדוק את השלדה של אופנוע יד 2?

שלדה היא דבר נוסף שכדאי לבדוק טרם רוכשים אופנוע יד שניה. 

שימו לב: את הבדיקה הזו לא ניתן לבצע לבד – רק בדיקה מקצועית מומלצת בהכרח!

הבדיקה תחפש ותמצא האם יש על גבי השלדה שריטות, חלודה, סדקים, נזילות או שהצבע מתקלף. 

כל הסימנים האלו מעידים הרבה על האופנוע וכיצד טיפלו בו במהלך השנים, האם הוא נפל הרבה, עבר תאונות ועוד. 

אופנוע פגום יכול להיות זול מאוד, אבל חשבו פעמיים לפני שאתם רוכשים אופנוע כזה, שכן יש סיכוי שהוא לא בטיחותי. 

על מה עוד להסתכל כשרוכשים אופנוע יד שניה?

מעבר לשלדה ולמנוע, כדאי לבדוק גם את הצמיגים – האם הם באותה מידה הרשומה ברישיון? האם הם חדשים או נראים מיושנים ויבשים? בדקו גם את כל החלקים הנגישים האחרים – כמו רגליות וידיות, וודאו שהם שלמים, נעים באופן חלק ואינם חורקים.

האם לרכוש מאדם פרטי או מסוכנות?

שאלת השאלות ברכישת אופנוע יד שניה (או כל רכב, לצורך העניין), היא האם לרכוש מאדם פרטי או מסוכנות מסודרת. רכישה מסוכנות היא תמיד האופציה הבטוחה יותר, שכן יש לכם גב והגנה (בניגוד לרכישה מאדם פרטי וזר שאתם לא מכירים, ואף יכול לשקר בנוגע להיבטים מסוימים באופנוע). 

כמו כן, סוכנות יכולה לסייע עם אפשרויות מימון גמישות יותר.

אם אתם מחפשים לרכוש אופנוע יד שנייה מסוכנות, כדאי לכם להכיר את קבוצת עופר אבניר, היבואנית הגדולה בישראל לכלי רכב דו-גלגליים.

במחלקת אופנועים יד 2 של עופר אבניר תוכלו למצוא את האופנוע שמתאים בדיוק לכם מתוך המאגר העצום והמגוון. 

כמו כן, הקבוצה מציעה ליווי ותמיכה לאורך כל דרך, מסלולי מימון גמישים ומשתלמים, וכן דאגה להליכים הבירוקרטים כמו הליכי רישוי והעברת בעלות. רכישה של אופנוע יד שניה מקבוצת עופר-אבניר תבטיח לכם ראש שקט ורכישה חכמה.